Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Je tu nový školní rok 2023/24…

Letos jsme zahájili nový školní rok až 4. září.

Už během prázdnin jsme se připravovali – proběhl celkový úklid všech prostor školy, zrekonstruovala se kompletně učebna dějepisu, proběhla údržba veškeré výukové techniky a zajistili jsme i techniku novou. Byla nově vybavena pracovna speciálního pedagoga.

V loňském roce byl inovován školní vzdělávací program (ŠVP).  Podle něj probíhá výuka již ve všech třídách, kromě 9. ročníku, který ještě dokončuje podle verze předchozí. Nyní tedy výuku prvního cizího jazyka, angličtiny, zahajujeme již ve 2. ročníku, druhý cizí jazyk, němčinu, vyučujeme od 7. třídy. Ve všech vyučovacích předmětech plně rozvíjíme digitální kompetence, využíváme možností moderní techniky. Postupně najíždíme i na nový obsah předmětu Informatika.

A jak je to s personálním obsazením naší školy?

Vedení školy i učitelský tým zůstává téměř ve stejném složení, pouze jsme rozšířili tým asistentek. Svoji pedagogickou činnost ukončila naše dlouholetá kolegyně, dříve zástupkyně ředitele, Mgr. Miroslava Šebestová.

První třídu s 26 žáky povede Mgr. Hana Teplá. První den školy se uvítání prvňáčků a jejich zákonných zástupců ujali žáci 9. třídy.  Nové žáčky přišel přivítat a popřát úspěšný start také starosta města Bc. Martin Kopecký spolu s ředitelem školy Ing. Petrem Lehnerem a zástupkyní ředitele Mgr. Marií Pittnerovou.

Třídní učitelkou 2. třídy je Mgr. Andrea Sokolová, 3. A vede Mgr.  Helena Tanková, 3. B Mgr. Petra Vaňková, ve 4. třídě je třídní učitelkou Mgr. et Mgr. Alena Zítková, v 5.  třídě Mgr. Jana Hrabětová.

Na 2. stupni je třídní učitelkou 6. třídy Mgr. Božena Kreslová, 7. třídu vede Mgr. Jaroslava Kapicová, 8. třídu Mgr. Romana Adamcová, 9. třídu Mgr. David Vavřík.

Dalšími vyučujícími, kteří působí na obou stupních školy, jsou Ing. Miroslava Konopová, Mgr. Jana Vicianová, Mgr. Miloslava Pekárová, Bc. Martina Hlavsová a Mgr. Luboš Hána, který je také výchovným poradcem.

Školní družina i nadále pracuje ve 3 odděleních, vedoucí vychovatelkou ŠD je Michaela Bedyová, která vede 2.  oddělení, v 1. oddělení působí Mgr. Magda Pflugová, ve třetím Ivana Konopíková.

V asistentské práci pokračují Jitka Krčmářová, Věra Pleskačová, Jana Leitnerová, Ivana Pukyová, Eliška Škopková, Lucie Augustínová, Karolína Konopová a Vendula Nová. Jejich řady rozšířily dvě nové asistentky pedagoga – Miroslava Mlnáříková a Mgr. Jana Wintr Kuželková.

Školní jídelna pracuje v nezměněném složení, vedoucí je Hana Marešová, obědy nám vaří spolu s Ilonou Bastlovou a Agátou Jarinovou. Úklid zajišťují Zuzana Marečková a Markéta Kodimová, místo školníka a topiče zastává Josef Nový. O hospodaření školy se nám stará Ing. Dana Mitterbachová, administrativní záležitosti přímo ve škole zajišťuje Jitka Krčmářová.

Škola dále pokračuje v projektové práci. Od září realizujeme dva nové projekty. Prvním z nich je Podpora vzdělávání v ZŠ Poběžovice 4, tzv. „šablony“ , což je projekt realizovaný v rámci Operačního programu Jan Ámos Komenský (OP JAK). Díky tomuto projektu máme školní asistentky, které dohlížejí zejména při příchodu a odchodu žáků, a můžeme financovat pozici novou, školního speciálního pedagoga. Jím je Mgr. et Mgr. Alena Zítková, která získala potřebné vzdělání a může tak zajistit kompletní péči o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Druhý projekt je financován z výzvy Podpora škol se sociálně znevýhodněnými žáky. Díky tomuto projektu můžeme pokračovat v doučování, které již není financováno všem školám. Budeme také realizovat různé adaptační a socializační aktivity ve všech třídách.

Společné akce a vzájemná spolupráce pokračuje s mateřskou školou a MKIS Poběžovice, dále spolupracujeme i s našimi partnerskými školami v Německu a Rakousku.

Věříme, že nový školní rok bude pro nás všechny, pro žáky, zákonné zástupce, pedagogické i provozní zaměstnance školy klidný, pohodový a úspěšný. Přejeme všem, aby nám naše děti dělaly jen radost.

Vedení školy

 

Datum vložení: 14. 9. 2023 9:08
Datum poslední aktualizace: 14. 9. 2023 9:10

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, úterý 3. 10. 2023
slabý déšť 24 °C 12 °C
středa 4. 10. slabý déšť 16/9 °C
čtvrtek 5. 10. zataženo 17/8 °C
pátek 6. 10. polojasno 18/7 °C

Sponzoři a certifikáty