Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

1. školní den prvňáčků

1.den

Každoročně vítáme nové prvňáčky.

Letošní rok připadlo zahájení školního roku na pondělí, 4. září, kdy  naše škola po prázdninách přivítala do školních lavic odpočaté školáky, ale hlavně 26 prvňáčků, 16 chlapců a 10 dívek.

Se vstupem do nového prostředí jim pomohli nejen rodiče, ale i žáci devátého ročníku se svým třídním učitelem a paní asistentkou, kteří je slavnostně  uvedli na své místo do první třídy a předali jim osobně vyrobené visačky. Ve vyzdobené třídě s mnoha didaktickými pomůckami a výukovým zázemím na ně čekala školní lavice se jmenovkou a uvítacími dárky - boxík od Madety,  knížka pro prvňáčka a vítací list. V prostoru učebny na ně vykukovaly krásné pracovní sešity a učebnice, čtvrtky a malé sešity pro žáky zcela zdarma. Město Poběžovice se postaralo jako každý rok o kouzelné stíratelné tabulky a boxíky na výtvarné potřeby, za které vřele děkujeme.

Úderem osmé hodiny žáky přivítala třídní učitelka a popřát hodně úspěchů jim přišel  i pan starosta a ředitel školy se zástupkyní. Pozdravit děti krátce zaskočila i paní vychovatelka ze školní družiny. Rodiče obdrželi několik informací k začátku roku a pak už byl čas věnován školákům, kteří zůstali s třídní učitelkou sami. Na programu byly ještě prázdniny, nová básnička a informace o tom, co si druhý den přinesou v aktovce. A hlavně! Všichni se moc do školy těšili a těší se, jak budeme společně dál poznávat svět a rozšiřovat znalosti a dovednosti, které dosud získali.

Přejeme našim prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo a dařilo a aby si každý den odnesli ze školy něco, o čem budou doma s radostí vyprávět. My jim budeme  dobrými průvodci a pomocníky včetně rodičů, kterým přejeme hodně pohody, trpělivosti a hezkých společných zážitků.

Fotografie najdete na stránkách školy ve fotogalerii.

Mgr. Hana Teplá, třídní učitelka

1.den

 

Datum vložení: 11. 9. 2023 21:06
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2023 10:49

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, úterý 3. 10. 2023
slabý déšť 24 °C 12 °C
středa 4. 10. slabý déšť 16/9 °C
čtvrtek 5. 10. zataženo 17/8 °C
pátek 6. 10. polojasno 18/7 °C

Sponzoři a certifikáty