Podpora žáků v ZŠ Poběžovice

Podpora žáků v ZŠ PoběžoviceNaše škola je zapojena do tohoto projektu v období 1. 9. 2023 - 31. 8. 2025. Celková Výše dotace činí 1 203 025,- Kč.

Účelem dotace je posílení školy jako instituce připravené na práci s žáky se sociálním znevýhodněním a heterogenními kolektivy obecně a jako instituce zastávající respektované místo ve školské soustavě našeho regionu.

V rámci projektu jsou pro žáky organizovány adaptační a socializační aktivity, jejichž cílem je posílení pozitivních vztahů v kolektivech tříd. Uskuteční se také zážitkové vzdělávací programy pro žáky. Pedagogičtí pracovníci vedou doučování, kterého se mohou účastnit všichni žáci školy jak pravidelně, tak i např. po nemoci nebo pokud neporozumí učivu. Pro pedagogy jsou připravena rozmanitá školení a stáže v jiných školách, kde mohou načerpat inspiraci. Ve škole působí speciální pedagog a díky projektu bude pracovat i v dalším období.

dnes, úterý 14. 5. 2024
skoro jasno 20 °C 7 °C