PRVNÍ POMOC

28. 4. 2022 jsme společně s paní asistentkou Magdou Pflugovou připravily pro děti zábavně poučné odpoledne na téma „První pomoc“.

Na začátku vyslechly děti krátkou přednášku. Dozvěděly se při ní, jak správně reagovat a ošetřovat různé úrazy – odřeniny, popáleniny, zlomeniny, zástavu srdce aj.. Mohly si i vyzkoušet a poslechnout si, jak jim tluče srdce stetoskopem. V druhé části se  rozdělily do dvojic. Každé dvojici bylo přiděleno nějaké zranění. Samy nám pak na modelové situaci předvedly, jak tato zranění ošetřit. Vedly si velice dobře. Zapojila se i paní vychovatelka. Děti jí dokázaly pomoci při fingovaném bezvědomí a úrazu hlavy způsobené hypoglykémií. V poslední části čekal děti jednoduchý kvíz, při kterém ukázaly, co všechno už znají a co nového se dozvěděly a naučily. Za krásně strávené odpoledne jim s paní asistentkou moc děkujeme.

Ivana Konopíková, vychovatelka ŠD III. odd.

Datum vložení: 19. 5. 2022 13:39
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2022 13:42