Zakončení školního roku 2021/2022 na partnerských školách v Bavorsku

Výuka na partnerských bavorských školách probíhá na rozdíl od nás až do konce července.

I v letošním roce tomu nebylo jinak, a tak jsme obě vyučovaly český jazyk ve městě Oberviechtach i Neunburg ještě 20.07. a 21.7. 2022. Poslední vyučování bylo samozřejmě orientováno zcela jinak než klasickou výukou. Zhodnotili jsme všichni  zábavnou činností výsledky své práce, místo známek jsme si odnášeli ústní zhodnocení a sladkou odměnu v ruce každého z účastníků, starší žákyně na škole města Neunburg byly pozvány na zmrzlinu.

Všichni vyzařovali pohodou a spokojeností a slíbili, že se po prázdninách opět těší na setkání s námi.

Na partnerské škole ve městě Neunburg končí po 11 letech paní ředitelka Irene Träxler, která se vydává na novou ředitelskou dráhu do města Cham. Proto vznesla přání, zda bychom pro ni a její pracovníky školy naplánovaly výlet do naší země.

Termín byl stanoven na 24.07.2022 a do předem připraveného a vedením tamější školy schváleného programu byl zařazen park Boheminium v Mariánských Lázních, návštěva pivovaru v Chodové Plané a posezení v sousední restauraci Ve skále.

V počtu 35 osob jsme naše přátele obě přivítaly před parkem miniatur v odpoledních hodinách. Následovala příjemná procházka celým areálem se zastávkou u technických i historických miniatur památek, jež zaujaly pozornost našich přátel.

Jízda do Chodové Plané, kam se těšil každý na ochutnávku piva, trvala jen velmi krátce. Pozorně jsme si všichni vyslechli výklad o historii tohoto pivovaru, seznámili se s tím, jak probíhá od počátku až do konce výroba zdejšího moku, jehož ochutnávka následovala hned poté.

Se zájmem jsme pak vstupovali do restaurace vybudované ve skalních prostorách, kde jsme ochutnali vše z nabídnuté Bus karty.

My jsme samozřejmě obě využily příležitosti posledního setkání s ředitelkou a předaly jí dárek s přáním, ať další ředitelskou dráhu ve zdraví úspěšně zvládne. Nechybělo ani poděkování za dlouholetou bezproblémovou spolupráci se školou v Poběžovicích.

Všem pedagogickým kolegům a pracovníkům školy jsme popřály pohodové a odpočinkové prázdninové či dovolenkové dny s přáním, abychom se na podzim bez jakýkoliv překážek mohli všichni opět sejít.

Před zahájením nového školního roku nás určitě čeká ještě první setkání vedení naší školy s novým panem ředitelem Mittelschule Neunburg v. Wald.

Mgr. Miroslava Šebestová s kolegyní Mgr. Vladimírou Kožiolovou

Datum vložení: 4. 10. 2022 10:52