Spolupráce se školami v zahraničí ve školním roce 2022/23

Kontakt s oběma bavorskými školami nebyl přerušen ani o prázdninách.

Pro pracovníky školy Neunburg v. Wald jsme na jejich přání připravili jednodenní výlet na 27.7.2022 do parku miniatur Boheminia v Mariánských Lázních, dále exkurzi do pivovaru v Chodové Plané a společně jsme poseděli v restauraci Ve Skále.

S vedením 2. partnerské školy, města Oberviechtach, jsme se společně ještě s dalšími pedagogy této školy i s bývalou ředitelkou 3. partnerské školy, města Schönsee, sešli dne 18.8.2022 na Přimdě a odtud putovali na místní hrad, seznámili se s historií města Přimda a poseděli v místní restauraci.

Na všech třech školách je v plánu v novém školním roce 2022/23 opět výuka českého jazyka.

S rakouskou partnerskou školou probíhal o prázdninách kontakt formou e- mailu , SMS, či telefonicky. Neuskutečněná návštěva v závěru uplynulého školního roku by měla proběhnout letos na podzim.

Vedení všech škol je nadále vstřícné a podporuje naši vzájemnou spolupráci, jež by se měla v novém roce zrealizovat i vzájemnou návštěvou dětí a pedagogů na jednotlivých školách tak, jak tomu bylo v době před koronavirem. S partnerskou školou Peilstein v Rakousku je v plánu i výměnný pobyt žáků.

Mgr. M. Šebestová

Datum vložení: 4. 10. 2022 11:03