Prázdninový výlet s partnery ze zahraničí

Prázdninový výlet s partnery ze zahraničí 1

Závěr školního roku na partnerských školách v Bavorsku a období prázdnin náleží výletům s našimi zahraničními kolegy do naší vlasti.

Vedení školy města Neunburg v. Wald naplánovalo pro všechny kolegy i zaměstnance školy v závěru měsíce července výlet do parku Boheminia a dalším přáním, které jsme s Mgr. Kožiolovou splnily, byl pivovar v Chodové Plané a následné posezení v restauraci Ve Skále.

Škola Overviechtach se rozhodla až pro srpen, a tak jsme společně s nejbližšími přáteli zvolili výšlap na hrad Přimda, seznámení s historií samotného městečka a posezení v místní restauraci Laguna.

Ve stanovený termín, 18.08.2022, se nás v odpoledních hodinách sešlo celkem 13. Nechyběl ředitel školy Werner Winderl se svým zástupcem Christianem Schreinerem, bývalá ředitelka partnerské školy Schönsee, Maria Pfistermeister s manželem a řady bavorských přátel doplnili ti, kteří se mnou zakusili výuku našeho mateřského jazyka.

Setkání bylo zahájeno přivítáním a vzájemným poděkováním za celoroční spolupráci v obou jazycích, poté následoval výklad o historii Přimdy a pak už jsme se společně vydali k hradu a postupně se seznamovali s obsahem všech naučných tabulí, jež jsou součástí zdejší naučné stezky. Nezapomněli jsme si připomenout i úlohu zdejších Chodů a přiložili ruku k dílu na pyramidu z kamínků stavěnou na jejich počest.

Výstup na hrad Přimda byl opět spojen s vyprávěním o jeho stavbě a osudech. Prostranství před ním nám umožnilo kouzelné výhledy na obě strany hranice.

Odměnou pro každého z nás bylo pak chutné jídlo v restauraci Laguna spojené s příjemným popovídáním a zavzpomínáním. Nechyběly ani návrhy plánů, které bychom v novém školním roce chtěli realizovat se žáky obou škol.

S přáním pevného zdraví a dalšího odpočinku během prázdnin jsme se v nočních hodinách rozjeli do svých domovů.

Mgr. Miroslava Šebestová

Datum vložení: 4. 10. 2022 10:55