Výlet devítky

Výlet naší devítky.... naštěstí už poslední :-)

Ve čtvrtek 10. 6. 2021 se 9. třída společně se svou třídní učitelkou Boženou Kreslovou a panem učitelem Lubošem Hánou vydala na svůj poslední třídní výlet na Základní škole v Poběžovicích. Namířeno jsme měli do Lidic, Lán a zpáteční cestou do Olympie Plzeň.

V dopoledních hodinách jsme si s paní průvodkyní prohlédli pietní území Památníku Lidice a dva žáci za naši třídu i školu zapálením svíček uctili památku tamějších obyvatel. V tento den uběhlo přesně 79 let  od tragické události v této vesnici.  Poté jsme navštívili místní galerii, kde jsme měli možnost obdivovat moderní umění, dary umělců celého světa. V rodinném domě č. p. 116 jsme se seznámili s výstavbou nových Lidic, jejich architekturou a každodenním životem. Na závěr jsme se prošli právě rozkvétajícím Růžovým sadem.

Našim dalším cílem byly Lány. Nejdříve jsme zamířili k hrobu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a jeho rodiny na místním hřbitově. Před muzeem jsme se vyfotili u jeho jezdecké sochy. Dále jsme prozkoumali krásný a velice rozlehlý zámecký park, opět jsme si udělali ikonickou fotku se zámkem, prohlédli jsme si palmový skleník, kaštanovou alej a zastavili jsme se také u tzv. Lví kašny na hrázi Zámeckého rybníka.

Výlet jsme ukončili v nákupním centru Olympia Plzeň a následoval odjezd domů. Náš poslední školní výlet jsme si všichni náramně užili😊.

Adéla Nemergutová, žákyně 9. ročníku

Datum vložení: 21. 6. 2021 7:57
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2021 8:08

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, sobota 31. 7. 2021
neděle 1. 8. déšť 15/13 °C