Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Výlet devítky

Výlet devítky

Výlet naší devítky.... naštěstí už poslední :-)

Ve čtvrtek 10. 6. 2021 se 9. třída společně se svou třídní učitelkou Boženou Kreslovou a panem učitelem Lubošem Hánou vydala na svůj poslední třídní výlet na Základní škole v Poběžovicích. Namířeno jsme měli do Lidic, Lán a zpáteční cestou do Olympie Plzeň.

               V dopoledních hodinách jsme si s paní průvodkyní prohlédli pietní území Památníku Lidice a dva žáci za naši třídu i školu zapálením svíček uctili památku tamějších obyvatel. V tento den uběhlo přesně 79 let  od tragické události v této vesnici.  Poté jsme navštívili místní galerii, kde jsme měli možnost obdivovat moderní umění, dary umělců celého světa. V rodinném domě č. p. 116 jsme se seznámili s výstavbou nových Lidic, jejich architekturou a každodenním životem. Na závěr jsme se prošli právě rozkvétajícím Růžovým sadem.

                Našim dalším cílem byly Lány. Nejdříve jsme zamířili k hrobu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a jeho rodiny na místním hřbitově. Před muzeem jsme se vyfotili u jeho jezdecké sochy. Dále jsme prozkoumali krásný a velice rozlehlý zámecký park, opět jsme si udělali ikonickou fotku se zámkem, prohlédli jsme si palmový skleník, kaštanovou alej a zastavili jsme se také u tzv. Lví kašny na hrázi Zámeckého rybníka.

             Výlet jsme ukončili v nákupním centru Olympia Plzeň a následoval odjezd domů. Náš poslední školní výlet jsme si všichni náramně užili😊.

 

Adéla Nemergutová, žákyně 9. ročníku

Datum vložení: 21. 6. 2021 7:57
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2021 8:08
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pondělí 26. 9. 2022
slabý déšť 15 °C 8 °C
úterý 27. 9. déšť 10/6 °C
středa 28. 9. slabý déšť 9/5 °C
čtvrtek 29. 9. slabý déšť 10/7 °C

Sponzoři a certifikáty