Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Vánoční jarmark s přáteli

Vánoční jarmark s přáteli 1

Tradiční vánoční jarmark, který jsme každoročně na škole organizovali, se po delší odmlce kvůli koronaviru opět konal ve dvou třídách naší budovy dne 24.11.2022.

Žáci i učitelé se samozřejmě v dostatečném předstihu na něj připravovali, a tak se během středečního odpoledne shromažďovaly na stolech  v obou třídách rukodělné činnosti všeho druhu. 9. třída se rozhodla obohatit trh občerstvením a součástí přípravy na tento den byla i návštěva dětí a učitelů dvou partnerských škol z Německa, ze Schönsee a  města Oberviechtach. Pro ně si naše dvě vychovatelky v prostorách školních družin připravily zajímavou rukodělnou činnost a učitelky německého jazyka potřebnou slovní zásobu v obou jazycích a možnost tlumočení dle potřeby.

V 10 hodin dopoledne vstoupilo do školní budovy 45 žáků a jejich dospělý doprovod s nadšením, co vše uvidí, zažijí a co nového se dozví. Přivítáni byli v jídelně, kde všichni posvačili a vyslechli si základní informace o škole a životě v ní. Poté se rozběhly děti do prostor určených školní družině, aby si vyzkoušely svou zručnost v kresbě na kámen, ve vyrábění záložek a vánočních přáníček. Čas byl samozřejmě věnován i návštěvě trhu, procházce po školní budově a výkladu o všem podstatném k její historii, k výuce, k využití pracoven a k zodpovězení všech dotazů dětí i dospělých.

Potěšilo nás, že nový ředitel partnerské školy Schönsee, Thomas Troidl, si udělal čas a zavítal poprvé k nám.

Celé dopoledne se neslo v dobré náladě, v pohodě a spokojenosti. Závěrečného rozloučení se zúčastnilo i vedení naší školy a nechyběl ani pan starosta s místostarostou. Věříme, že nic nebude stát v cestě naší další velmi dobře fungující spolupráci, která má smysl.

Poděkování za pomoc při přípravě i zdárném průběhu celého dne náleží vedení školy, vychovatelkám školní družiny, I. Konopíkové, M.Bedyové, školní kuchyni za skvělý moučník, M.Konopové a J.Kapicové za pomoc a spolupráci během rukodělné činnosti s německými žáky i potřebnou konverzaci, ale i těm pedagogickým pracovníkům, jež uvolnili pro nás potřebné prostory tříd a zajistili zástup za nás ve výuce.                               

                                                                                                             Mgr. M.Šebestová

Přílohy

Vánoční jarmark - video

Vánoční jarmark.mp4
Typ souboru: MP4, Velikost: 182,51 MB
Datum vložení: 27. 11. 2022 14:32
Datum poslední aktualizace: 23. 1. 2023 14:53
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, sobota 28. 1. 2023
mírné sněžení 0 °C -3 °C
neděle 29. 1. skoro jasno 1/-6 °C
pondělí 30. 1. sněžení 0/-3 °C
úterý 31. 1. mírné sněžení 1/0 °C

Sponzoři a certifikáty