Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Slavnost prvňáčků

Slavnost prvňáčků

Pasování prvňáčků na čtenáře se stalo na naší základní škole tradicí.

28. května se v 10 hodin otevřela místní základní škola rodičům našich prvňáčků. Byli pozváni spolu s dalšími rodinnými příslušníky na pasování prvňáčků na čtenáře. Několik týdnů připravovaná slavnost byla výsledkem celoroční poctivé práce, kdy se žáci naučili nejen číst, ale také psát, počítat a orientovat se ve školním i běžném životě.

            Školáci si pro společnou významnou chvíli nacvičili pásmo básniček na písmenka a číslice s písničkou a dramatizací pohádky O Smolíčkovi, která sklidila velký potlesk. Po krátké přestávce byli všichni prvňáčci pasování králem, panem ředitelem, krásnou knížku Dobrodružství školní aktovky obdrželi od pana starosty. Žáci hrdě přijali žlutou šerpu, kterou je ozdobila paní zástupkyně spolu s paní vychovatelkou. Vstupenku do místní městské knihovny zhotovila dětem paní knihovnice, která přidala také malý knižní dárek Kouzelné brýle. Z návštěvy v 1. třídě měla radost i paní ředitelka z mateřské školy v Poběžovicích, která předala dětem sladký dárek. Paní asistentka vtiskla dětem do rukou  knížku Moje 1. třída, kterou si děti samy vyrobily.

Hodinový program byl zakončen milými a povzbuzujícími slovy pozvaných hostů směrem k novopečeným čtenářům. Děkovná slova patřila nejen dětem za krásně zvládnutý program, ale i všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě pasování, a dále rodičům, kteří při několikaměsíčním snažení dovedli své ratolesti velmi úspěšně až na konec 1. třídy.

            Byl to pro prvňáčky velmi důležitý rok, v jehož závěru prokázali, že mohou zdárně postoupit do roku dalšího. Přejeme jim hodně úspěchů.

Mgr. Hana Teplá, třídní učitelka

Datum vložení: 5. 6. 2024 9:53
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2024 10:38

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, úterý 25. 6. 2024
jasno 24 °C 12 °C
středa 26. 6. déšť 25/15 °C
čtvrtek 27. 6. déšť 25/15 °C
pátek 28. 6. déšť 27/16 °C

Sponzoři a certifikáty