Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Školní knihovna opět slouží žákům i učitelům

Vedení základní školy v Poběžovicích se o prázdninách postaralo o to, aby prostředí bývalé žákovské knihovny ve 4. patře budovy dostalo opět „nový kabát“.

Koncem srpna ležely veškeré knihy ještě na zemi a čekaly na správné roztřídění a umístění do regálů. Záslužná pomoc nových asistentek urychlila veškerou práci a na začátku září byli již autoři a jejich díla správně rozmístěni. Následovala práce s počítačem a veškeré písemné zaevidování spisovatelů a jejich tvorby, které muselo probíhat již po zahájení samotné školní výuky. Zázemí pro ni bylo účelně vybudováno během prvních 14 dnů, a tak zde pravidelně tráví vyučovací čas na český jazyk 8. a 9.r., ale každý den jsou volné vyučovací hodiny doplněny dle náplně výuky, zejména její literární, čtenářské části i o žáky a učitele ostatních tříd 1. a 2. stupně.

Všichni si libují v posezení na netradičních relaxačních pomůckách, o přestávkách odpočívají pohodlně před knižními regály, do nichž se zájmem nahlížejí a na doporučení vyučujícího hledají autora nebo dílo, které by je lákalo k přečtení.

 Samotná výuka probíhá rovněž netradičně : „společně u jednoho stolu“. K dispozici během ní je vše, co hodina vyžaduje: odborné knihy, interaktivní tabule, počítače v pracovně pro žáky a  pro učitele. V hodinách literární výchovy máme knihy autorů přímo před sebou.

Pro žáky 1 i  2. stupně jsou pravidelně každé úterý 6. vyučovací hodinu dveře knihovny otevřeny, aby si zde mohli číst, přijít k vyučující pro radu nebo si jen tak popovídat.

Umístění samotné knihovny a pohled z okna z ní jsou obdivuhodné- pod námi upravená školní zahrada a před ní rozlehlý rybník, v dáli pak kouzelný pohled na krajinu Českého lesa s Čechovem na vrcholu.

Snad naše školní knihovna poslouží dobře nám všem i dalším generacím dětí.

Velký dík za její současnou podobu náleží vedení školy, panu školníkovi, který pomáhal a pomáhá se vším, co je třeba umístit, zabudovat, poopravit, ale i nové p. asistence, Karolíně Konopové, jež se od počátku ujala ochotně pomoci ve zpracování knižního fondu a nadále ochotně spolupracuje i při samotné výuce v knihovně. Tečku za vkusnou estetickou výzdobou učinila naše zručná vychovatelka školní družiny, p. Ivana Konopíková, jíž zaslouženě patří také vřelé poděkování.

                                                                     Miroslava Šebestová, správce žákovské knihovny

Datum vložení: 9. 11. 2021 11:37
Datum poslední aktualizace: 9. 11. 2021 11:38
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, středa 1. 12. 2021
déšť se sněhem 5 °C 2 °C
čtvrtek 2. 12. déšť se sněhem 4/0 °C
pátek 3. 12. mírné sněžení 1/-2 °C
sobota 4. 12. mírné sněžení 0/-3 °C

Sponzoři a certifikáty