První školní den našich prvňáčků

Letošní školní rok 2022/23 byl zahájen ve čtvrtek 1. září.

Tento den naše základní škola slavnostně otevřela dveře v plné výzdobě a čistotě po prázdninovém úklidu všem školákům, ale hlavně novým prvňáčkům, kteří se dle jejich slov moc těšili a nemohli se dočkat, až uvidí novou třídu. V doprovodu svých rodičů a nejbližších příbuzných dorazili z Poběžovic i blízkých vesnic s obrovským očekáváním. Do dvou prvních tříd dovedli nováčky tradičně žáci 9. ročníku, kteří se své role ujali se svou třídní učitelkou M. Pekárovou velmi ochotně s připraveným malým dárkem.  Celkem 26 vystrojených  školáků si s pomocí zkušených deváťáků našlo místo v lavici se svou jmenovkou, kde si mohli prohlédnout uvítací dárky od školy (školní potřeby), Madety (boxíky na svačinu) i města Poběžovice (boxíky na výtvarné potřeby a tabulky). Zcela zaplněné dvě třídy školáků s rodiči i s jejich novými třídními učitelkami H. Teplou a A. Sokolovou  přišel pozdravit spolu s panem starostou i  ředitel školy se zástupkyní. Přítomní rodiče byli v úvodu slavnostního zahájení informováni o chodu školy a zároveň  měli možnost sledovat, jak si jejich prvňáčci             v novém prostředí počínají. Někteří již mají malý náskok z Miniškoličky-přípravného kurzu, který proběhl na jaře.

Rozzářené oči malých školáků vyjadřovaly spokojenost z prožitého prvního dne. Všem se líbilo a s radostí sdělovali, že se těší, až se budou doopravdy učit číst, psát a počítat.

Přejeme všem prvňáčkům, aby se jim dařilo  a aby chodili do školy rádi. Jejich průvodci nebudou jen učitelé, ale i zodpovědní rodiče, kterým přejeme dostatek  trpělivosti, klidu a pohody.

Užijme si 1. třídu s našimi dětmi společně!

Mgr. Hana Teplá

Fotografie z 1. dne najdete ve fotogalerii webu školy.

Datum vložení: 13. 9. 2022 9:18
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2022 9:35