Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

PŘEDVÁNOČNÍ VÝLET DO PRAHY

Žáci 6., 7. a částečně i 8. třídy dostali zážitkový dárek několik dní před Štědrým dnem. V úterý 19. 12. 2023 se autobusem vypravili na poznávací výlet do vánočně vyzdobené Prahy za doprovodu p. uč. J. Kapicové, B. Kreslové a L. Hány.

Přestože za dveřmi byl již začátek zimy, počasí bylo nádherné. Obloha byla blankytně modrá a sluníčko příjemně hřálo. Pečlivě připravená procházka Prahou se zaměřovala na prohlídku historických památek, o kterých se žáci učili při hodinách dějepisu a zeměpisu. A je známo, že to, co spatříme na vlastní oči, si lépe zapamatujeme. Staroměstské náměstí nezklamalo svou sváteční atmosférou. Po zhlédnutí významných míst včetně Staroměstské radnice s orlojem se dále vydali na Václavské náměstí k jezdecké soše sv. Václava se čtveřicí patronů.

Hlavním cílem dne však byla návštěva nedávno zrekonstruovaného Národního muzea. Vystoupili až na vrchol do kupole, kde se jim rozprostřel úžasný výhled na naše hlavní město. Nevynechali ani Panteon, který je věnován památce velkých osobností národa. Poté prozkoumávali nejzajímavější expozice sbírek např. Zázraky evoluce, Okna do pravěku, Dějiny, Sál minerálů a meteoritů, Sál luminiscence, Nejstarší šperky a ozdoby těla atd. V poslední zmiňované sbírce si mohli prohlédnout originální sošku venuše z Dolních Věstonic, která byla právě v této době zapůjčena Národnímu muzeu.

Samozřejmě, že zbyl dětem i čas na odpočinek, na nákupy a na pořádné občerstvení. Toho také s radostí využily, načerpaly síly a pohodový výlet si užily.

 

Mgr. Božena Kreslová

Datum vložení: 5. 1. 2024 7:35
Datum poslední aktualizace: 5. 1. 2024 7:36

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pátek 1. 3. 2024
oblačno 12 °C 3 °C
sobota 2. 3. slabý déšť 11/5 °C
neděle 3. 3. oblačno 12/4 °C
pondělí 4. 3. zataženo 8/5 °C

Sponzoři a certifikáty