Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Přátelské setkání žáků partnerských škol

Přeshraniční společný výlet..........

Žáci 7. třídy naší školy se společně s p. uč. J. Kapicovou a jejím doprovodem J. Kuželkovou vypravili dne 15.5. 2024  autobusem do vesnice Vranov a dále pokračovali pěšky do Vranovského sedla, kde na ně čekalo již téměř 50 žáků 5. a 6.r.  z partnerské školy Oberviechtach, kteří se pod naším vedením učí česky.

Po přátelském přivítání s kolegy školy  a vzájemném pozdravu žáků jsme se vydali na hrad Herštejn. Počasí nám tento den přálo, a tak každý spokojeně šlapal směrem k cíli.

Po výstupu na nově opravenou věž jsme si postupně připomněli historii hradu, jeho osudy a zaposlouchali se i do vyprávění pověstí o něm. Náš zrak přitom z výšky ulpěl na známých místech na české i bavorské straně. Pohled do dáli nám připomněl více i méně známá místa obou zemí.

 Každý z nás pak vytáhl z batůžku vše potřebné, abychom posvačili. Po dostatečném odpočinku následovala cesta zpět na Vranovské sedlo, kde jsme se rozloučili se žáky ZŠ Poběžovice , kteří se navraceli autobusem zpět domů a  a děti z bavorské školy pokračovaly s M. Šebestovou pěšky směrem do Nemanic, dalšího cíle našeho putování.

Cestou jsme udělali zastávku, abychom se trochu pocvičili v paměti: každý žák obdržel dvojjazyčnou křížovku, jejímž řešením byla odpověď na otázku: „ Kde jsme byli?“  a pak následovalo skládání puzzlů, které nám po úspěšném složení zobrazily pohled na hrad Starý Herštejn. Žáci si společně zopakovali slovní zásobu tématu příroda a pak už na nás čekala pěší túra do Nemanic.

Zde jsme směřovali do místní pizzerie, kde jsme si z bohaté nabídky předem objednali zaslouženou odměnu – pizzu, kterou obdrželi jako odměnu i žáci ZŠ Poběžovice přímo ve Vranovském sedle.

 Chutné jídlo společně s nápojem každého uspokojilo a v 15 hodin pro naše kamarády přijel autobus. Rozloučení bylo srdečné, radostné a nechybělo ani přání pokračovat v tomto duchu dále.

Mgr. Miroslava Šebestová

Datum vložení: 16. 5. 2024 10:09
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2024 10:10

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, středa 26. 6. 2024
déšť 25 °C 15 °C
čtvrtek 27. 6. déšť 25/15 °C
pátek 28. 6. déšť 27/16 °C
sobota 29. 6. oblačno 29/16 °C

Sponzoři a certifikáty