Poslední zážitkový výlet 9. ročníku

Závěr školního roku probíhá ve znamení exkurzí a školních výletů, které mají pro děti i učitele přínos nejen vzdělávací, ale i výchovný a zážitkový.

9. ročník se po poradě se svou češtinářkou a třídní učitelkou rozhodl zcela poslední týden, 27.6., ještě pro jeden výlet, jehož cílem byla Jízdárna ve Světcích u Tachova.

V brzkých ranních hodinách nás vláček vezl z Poběžovic do Boru, odtud dále autobusem do Tachova. Po návštěvě centra města a malém nákupu jsme se vydali příjemnou lesní stezkou asi 2,5 km pěšky do našeho cíle. Kráčeli jsme v pohodové náladě, a tak nám procházka rychle uběhla.

V samotné Jízdárně čekal na nás její průvodce, Mgr. Pavel Voltr,  který svůj výklad od počátku do konce zpestřoval veselými příhodami, dobově nás oblékal a neustále udržoval naši pozornost vhodnou motivací a zajímavými dotazy.

Přestože se v současné době objekt opravuje, měli jsme možnost zhlédnout ho od sklepa až po podkroví a jeho nejvyšší bod- vikýř ve střeše.

Dvě hodiny zde strávené uběhly jako voda a my se stejnou cestou vraceli již za silného svitu sluníčka znovu do města, kde jsme na závěr zvolili cukrárnu. Za pozornost a výborné chování nás paní učitelky odměnili sladkým pamlskem. Nezapomenutelný zážitek zůstane v každém z nás jistě nadlouho.

Žáci 9.r. společně s p. uč. Šebestovou a Vicianovou.

Datum vložení: 30. 6. 2022 8:48
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2022 8:48