Pietní akt

Dne 4. 5.  proběhl v odpoledních hodinách na místním hřbitově za účasti veřejnosti slavnostní pietní akt věnovaný obětem 2. světové války.

Každoročně je doprovázen i kulturním programem žáků naší školy.

I v letošním roce jsme se na toto vystoupení zodpovědně připravili. Jeho součástí byl přednes Jobovy noci zarecitované žákem 7. třídy, Pavlem Vejvančickým  v doprovodu Terezky Kučerové z 5. ročníku. Nechyběl ani sólový zpěv v podání  Aničky  Ramikové, žákyně  6. ročníku. Všichni tři se svého úkolu zhostili výborně a jejich projev byl odměněn potleskem všech přítomných.

Následovalo slavnostní přivítání vedoucí MKIS a starosty města Poběžovice. Zazněla i hymna naší republiky a po ní proběhlo kladení věnců a kytic ke všem hrobům, jež se váží k těmto událostem. O čestnou stráž se postarali zástupci místního hasičského sboru.

Žáci naší školy byli na závěr odměněni ještě sladkými pamlsky z rukou Jitky Molnárové, vedoucí MKIS a zaslouženou pochvalou a čokoládou i od paní učitelky Šebestové.

Datum vložení: 5. 5. 2022 9:19
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2022 9:21