Pasování na čtenáře

Tak máme opět další nové čtenáře :-)

V pondělí 21. 06. 2021, proběhlo v 1. třídě "Pasování prvňáčků na čtenáře". Ve třídě jsme přivítali několik hostů - p. starostu Martina Kopeckého, p. ředitele Ing. Petra Lehnera, pí. zástupkyni Mgr. Marii Pittnerovou, vedoucí Městské knihovny Poběžovice pí. Jarmilu Laiblovou a vychovatelku ŠD pí.  Alenu Tauchmannovou. Prvňáčci zarecitovali několik básní, které doprovodili pohybovým doprovodem, a ukázali své čtenářské dovednosti. Postupně se střídali při čtení pohádky "O zlaté sekyře", Emmička Ščuková s Honzíkem Steinbergerem zarecitovali veršovanou pohádku "Červená Karkulka" a Alfík Březovský zarecitoval úsměvnou báseň "Z výšky rovnou na nos lišky". Čtení se všem prvňáčkům velice povedlo. Následoval slib čtenáře, který přednesla Sofinka Pajdarová. A mohl začít slavnostní okamžik pasování: Každý prvňáček přinesl ke kontrole k paní Tauchmannové svůj "Písmenkový slabikář", který celý školní rok poctivě připravoval doma se svými rodiči. Podepsal se úhledným psacím písmem na "Pasovací listinu". Poklekl a byl ředitelem školy pasován na čtenáře. Paní zástupkyně předala každému žákovi šerpu "Jsem čtenář". Z rukou pana starosty převzal každý čtenář knihu "Kouzelná 1. třída" zakoupenou městem Poběžovice. Paní knihovnice žákům předala knihu "První školní výlet" a certifikát o možnosti roční výpůjčky knih z knihovny zdarma. Od třídní učitelky obdrželi prvňáčci záložku do knihy se čtenářským slibem a žákyně 6. třídy Helena Tanková a Pavla Pekárová připínali prvňáčkům placičku "Jsem čtenář", kterou k příležitosti pasování věnovalo SRPŠ. Krásný okamžik pasování byl doplněn hrou na klavír a moc za ni děkuji žákyni školy Helence Tankové. Den pasování byl krásný, chválím všechny prvňáčky, kteří předvedli vzorné chování, úhledné psaní a překrásné čtení! Fotografie byly vloženy do fotogalerie 1. třídy.

Mgr. Alena Zítková, třídní učitelka

Datum vložení: 22. 6. 2021 9:14
Datum poslední aktualizace: 22. 6. 2021 9:15

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, sobota 31. 7. 2021
neděle 1. 8. déšť 15/13 °C