Miniškolička

Miniškolička je přípravný kurz pro budoucí školáky a je zaměřen na rozvoj schopností a dovedností důležitých pro dobrý vstup do 1. třídy.

Přípravný kurz  měl letos po dvouleté odmlce své úspěšné pokračování na ZŠ v Poběžovicích koncem dubna a počátkem května. Nabídky 9. ročníku využilo celkem 13 rodičů a přihlásilo své předškoláky na malou zkušenou při zápisu do 1. třídy 7. 4., nebo prostřednictvím svých mateřských škol, kterým patří poděkování za spolupráci.

Kurz byl v jednotlivých lekcích zaměřen na způsob práce ve školním prostředí. Děti si vyzkoušely školu „nanečisto“ bez přítomnosti rodičů. Na celkem tři setkání (21. 4., 28. 4. a   5. 5.), která vždy trvala 90 minut, přišly do školy s batůžky, vybaveným penálem i malou svačinkou  jako správní školáci.

Program byl zaměřen na seznamovací hry, rozvoj sluchového a zrakového vnímání, počítání do 5, znalost barev, rozvoj představivosti a fantazie, pohybové chvilky a zpěv. Byly zařazeny hry pro rozvoj paměti, rytmického cítění, početních představ, pozornosti a soustředění. Zábavnými a pestrými aktivitami se děti zaměstnávaly se zapojením řečových dovedností i zručnosti. Vystřihování a lepení bylo součástí posledního kurzu, kdy se děti věnovaly  pohádkám a obrázkové osnově. Také prokázaly své kamarádství s interaktivní tabulí, která na ně v 1. třídě čeká a těší se, jak budou spolupracovat a učit se základy čtení, psaní, počítání a orientaci v běžném životě.

Budoucí školáci zvládli výuku velmi dobře a s chutí, zodpovědně přistupovali k jednotlivým úkolům a správně reagovali na pokyny lektorky. Tím dokázali, že mohou do   1. třídy  v září opravdu nastoupit. V závěru se vyjadřovali slovy, že se jim v miniškoličce líbilo úplně všechno.  Za své snažení a účast na přípravném kurzu obdrželi za přítomnosti svých rodičů pochvalný list a sladkou odměnu.

Věříme, že se jim bude všechno líbit i v 1. třídě, která je důležitým mezníkem povinné  školní docházky. Přejeme všem budoucím prvňáčkům, aby se jim dařilo a aby měli  1. třídu spojenou spolu se svými rodiči se samými pěknými zážitky.

Závěrečná tečka patřila společné fotografii, kterou můžete najít na webových stránkách školy spolu s dalšími fotografiemi kurzu a výsledky zápisu do 1. třídy pro školní rok 2022/2023.

Mgr. Hana Teplá, lektorka kurzu

Datum vložení: 10. 5. 2022 11:10