Mikulášská nadílka

V pondělí, 6.12., nás navštívil ve škole Mikuláš v doprovodu tří andělů a čertovské družiny.

Brzy ráno jsme se téměř všichni sešli v knihovně, kde jsme se začali připravovat, andělé a Mikuláš se oblékli do bílého, čerti navlékli své staré zaprášené kožichy. Tváře byly zakryty hrůzostrašnými maskami. Andělé nasadili na hlavu svatozář a Mikuláš mitru. Čerti přepásali svoje kožichy řetězy a velkými zvony. Mikuláš nás vedl z berlou v ruce, andělé nesli odměny pro děti a cinkali zvonečky. Naše návštěva poctila celý první stupeň. Slyšeli jsme krátké básničky a písničky, které si pro nás předem připravily děti. Nechyběla ani kniha hříchů, kde se objevilo plno hříšníků. Nezapomněli jsme však ani na hodné šikovné děti. Naší návštěvou jsme poctili také pedagogický sbor a školní kuchyni. Celé dopoledne jsme si užili a doufáme, že to není naše poslední akce.

Fota naleznete v naší fotogalerii..

Žáci 9. třídy

Datum vložení: 10. 12. 2021 10:20