Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Logická olympiáda

Logická olympiáda

Každý rok se naše škola zapojuje do Logické olympiády. Jde o soutěž, která je pořádaná Mensou Česko a je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

První kolo, školní, probíhá online formou, žáci se zaregistrují a potom doma ve stanovených termínech řeší logické úlohy. Soutěž je rozdělena do několika kategorií, úkoly jsou tedy odstupňované podle věku. V letošním školním roce školní kolo Logické olympiády řešilo 21 žáků. Dva z nich, Karolína Kopecká ze 4. třídy a Jan Kubale z 5. třídy, postoupili a reprezentovali naši školu v krajském kole. Další dva žáky, Jakuba Buršíka ze 3. třídy a Adama Mazzu z 9. třídy, dělilo od postupu jen velmi málo.

Všem žákům, kteří se do této soutěže zapojili a reprezentovali tak ZŠ Poběžovice, patří velké poděkování, všichni za svoji aktivitu dostali i malou odměnu. Děkujeme i rodičům, kteří doprovodili postupující do kraje a umožnili tak jejich účast, a samozřejmě našim dvěma krajským semifinalistům za reprezentaci.

Datum vložení: 13. 12. 2023 10:18
Datum poslední aktualizace: 13. 12. 2023 10:19

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pátek 1. 3. 2024
oblačno 12 °C 3 °C
sobota 2. 3. slabý déšť 11/5 °C
neděle 3. 3. oblačno 12/4 °C
pondělí 4. 3. zataženo 8/5 °C

Sponzoři a certifikáty