Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Jóga pro děti

Jóga je pro děti přirozené cvičení s prožitkem, umožňuje rozvoj fantazie a také  přináší radost, objevování a poznání vlastního těla.

Jóga je výborným kompenzačním cvičením při problémech s pohybovým aparátem a zároveň prevencí vadného držení těla.

Proto naše škola neodmítla neobyčejnou nabídku lektorek jógy uskutečnit pro děti z 1.- 4. třídy ukázkové hodiny „jógy pro děti“. Škola připravila pro cvičení příjemné prostředí učebny 2.třídy. kde si každý školák obydlil na jednu vyučovací hodinu svou cvičební podložku uklidňující zelené barvy. Lekce probíhaly zábavnou formou tak, aby si žáci protáhli a zpevnili své tělo. Meditační prvky spojené s kouzelnou hudbou pozitivně působily na celou nervovou soustavu. Lektorky program ušily na míru všem ročníkům a zařadily i hry, které patří k nejpřirozenějším činnostem a přináší uspokojení, což bylo na dětech patrné. Zcela netradiční herní pojetí přispělo k sociálnímu rozvoji dětí. Bylo zajímavé pozorovat žáky, jak se vypořádávají s novými poznatky a činnostmi. I učitelé se rádi nechali poučit a zapojili se aktivně do lekcí.

Jóga všechny nadchla a byla jednou z dalších  zdařilých akcí školy, která nejen zpestřila výuku, ale svým obsahem, především v současné sedavé době, podpořila děti k pohybovým aktivitám. Děkujeme úžasným a pohodovým lektorkám za to, že pomáhají dětem zdravě růst a cítit se fajn.

Fotografie z této akce naleznete ve fotogaleriích jednotlivých tříd.

Mgr. Hana Teplá, koordinátor 1.st.

Datum vložení: 10. 12. 2021 11:28
Datum poslední aktualizace: 10. 12. 2021 11:30
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pátek 12. 8. 2022
jasno 24 °C 11 °C
sobota 13. 8. zataženo 26/12 °C
neděle 14. 8. slabý déšť 24/15 °C
pondělí 15. 8. zataženo 28/15 °C

Sponzoři a certifikáty