Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Je tu nový školní rok 2022/23….

 Je tu nový školní rok 2022/23….

1. září jsme zahájili nový školní rok 2022/23.

Vedení školy i učitelský tým jsou stabilní, změna nastala pouze na jedné pozici asistenta pedagoga a v ŠD, svoji pedagogickou činnost ukončila vychovatelka  Alena Tauchmannová.

Během prázdnin byla zrekonstruována umývárna u školní kuchyně, hlavní přívod elektřiny a částečně elektroinstalace v některých učebnách, aby zde mohla probíhat moderní výuka se zapojením digitálních technologií. Část prostor byla nově vymalována. Provedli jsme údržbu techniky v učebně informatiky a ve třídách. Dokončili jsme školní zahradu pro výuku EVVO s další venkovní učebnou.

 

Inovován byl školní vzdělávací program (ŠVP).  Na základě nového Rámcového vzdělávacího programu jsme provedli revizi našeho ŠVP. Do všech vyučovacích předmětů jsme přidali digitální kompetence, vytvořili jsme zcela nový obsah předmětu Informatika, aby odpovídal současným požadavkům. Změna nastala i v učebním plánu, od 2. třídy se budou děti hravou formou učit angličtinu. Druhý cizí jazyk, němčinu, jsme zařadili již do 7. ročníku.

 

Do první třídy bylo zapsáno celkem 27 dětí, abychom tedy mohli novým žáčkům zajistit individuální přístup, vytvořili jsme první třídy dvě. Třídní učitelkou 1. A se stala Mgr. Hana Teplá, v 1. B Andrea Sokolová. Přejeme všem prvňáčkům úspěšný start do školního života. 1.  září jim přišel popřát i pan starosta, Bc. Martin Kopecký, a ředitel školy, Ing. Petr Lehner.  Druhé třídy máme také dvě, 2. A vede Mgr.  Helena Tanková, 2. B Mgr. Petra Vaňková. Další třídy na 1. stupni už jsou po jedné, ve 3. třídě je třídní učitelkou Mgr. Alena Zítková, ve 4.  třídě Mgr. Jana Hrabětová, v 5. třídě Mgr. Božena Kreslová. Dalšími vyučujícími, které působí na obou stupních školy, jsou Mgr. Marie Pittnerová, zástupkyně ředitele, Mgr. Miroslava Šebestová, Bc. Miroslava Konopová, Mgr. Jana Vicianová a Bc. Martina Hlavsová.

Třídní učitelkou 6. třídy se stala Mgr. Jaroslava Kapicová, 7. třídu vede Mgr. Romana Adamcová, osmou Mgr. David Vavřík, 9. třídu, která vznikla spojením 8. A a 8. B, Mgr. Miloslava Pekárová. Na 2. stupni dále působí Mgr. Luboš Hána, který je také výchovným poradcem, a ředitel školy, Ing. Petr Lehner.

 

Školní družina pracuje ve 3 odděleních, vedoucí vychovatelkou ŠD je Michaela Bedyová, která vede 2.  oddělení, v 1. oddělení působí Mgr. Magda Pflugová, ve třetím Ivana Konopíková.

 

V asistentské práci pokračují Jitka Krčmářová, Věra Pleskačová, Jana Leitnerová, Ivana Pukyová, Eliška Škopková, Lucie Augustínová a Karolína Konopová. Jejich řady rozšířila nová asistentka pedagoga – Vendula Nová.

Školní jídelna pracuje v nezměněném složení, vedoucí je Hana Marešová, obědy nám vaří spolu s Ilonou Bastlovou a Agátou Jarinovou. Úklid zajišťují Zuzana Marečková a Markéta Kodimová, místo školníka a topiče zastává Josef Nový. O hospodaření školy se nám stará Ing. Dana Mitterbachová, administrativní záležitosti přímo ve škole zajišťuje Jaroslava Běhounek Jahnová.

Škola dále pokračuje v projektové práci, do prosince realizujeme projekt „Podpora vzdělávání v ZŠ Poběžovice 3“ z tzv. „šablon III“. V rámci tohoto projektu doučujeme, financujeme práci školní asistentky a koordinátorky pro žáky se SVP.

Prostřednictvím Národního plánu obnovy probíhá doučování našich žáků. Děti pracují v malých skupinkách před nebo po vyučování, o pomoc mohou požádat všichni žáci i v případě nepochopení učiva nebo po nemoci.

Společné akce a vzájemná spolupráce pokračuje s mateřskou školou a MKIS Poběžovice.

Po pauze způsobené pandemií Covid 19 opět rozvíjíme partnerské vztahy se školami v Německu i Rakousku. Naše děti se již zúčastnily projektového dne zaměřeného na paličkování krajek v německém Schönsee a plánujeme řadu dalších společných akcí. S partnerskou školou Peilstein v Rakousku bychom rádi uskutečnili i výměnný pobyt žáků.

Přejeme všem, aby nový školní rok byl klidný, pohodový a úspěšný, abychom mohli do školy chodit a učit se bez komplikací a aby nám naše děti dělaly jen a jen radost.

Vedení školy

 

Datum vložení: 20. 9. 2022 8:10
Datum poslední aktualizace: 20. 9. 2022 8:14
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pondělí 26. 9. 2022
slabý déšť 15 °C 8 °C
úterý 27. 9. déšť 10/6 °C
středa 28. 9. slabý déšť 9/5 °C
čtvrtek 29. 9. slabý déšť 10/7 °C

Sponzoři a certifikáty