Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Jablíčkový týden

Tak znělo téma výuky žáků druhé třídy v týdnu od 11. - 15. 10. 2021......

Pro děti bylo připraveno mnoho pestrých úkolů, v plánu bylo pečení štrúdlu a samozřejmě byla nutná spolupráce rodičů. V průběhu týdne jsme se totiž ve škole potkávali v barvách jablek. V pondělí to byla barva bílá nebo růžová – barva rozkvetlé jabloně, v úterý zelená, středa patřila žluté. Ve čtvrtek jsme se oblékli do oranžové a  v pátek jsme zářili červeně.

Děti si hned v pondělí ráno vyplnily vstupenku do Jablíčkového týdne, kde si vybarvily podle svých představ krásné velké jablko. Následovaly matematické úkoly zaměřené na sčítání a odčítaní do 20 s přechodem přes 10. V hodinách českého jazyka jsme se soustředili na tvoření vět i na určování počtu slov ve větách. Věty o jablku jsme přečetli, spočítali slova a přepsali do velkého jablka na papíře formátu A4, ve kterém byly připraveny řádky. Po přečtení textu o jabloňovém sadu jsme hledali rozdíly mezi dvěma obrázky. Nelehká cesta čekala malého červíčka, který si v bludišti prokousával cestu skrz jablíčko.

Nejzajímavějším dnem celého týdne byl pro děti jistě čtvrtek. Do školy si musely přinést škrabku, struhadlo, váleček, peroutku a 2 jablíčka. Hned po zazvonění na první vyučovací hodinu jsme se vydali do čtvrtého patra do cvičné kuchyňky. Oblékli jsme si kuchařské zástěrky a pustili se do přípravy jablečných závinů. V polovině druhé vyučovací hodiny měl každý žák třídy připravený svůj vlastnoručně vypracovaný jablečný závin, který nám ochotně upekly ve školní kuchyni paní kuchařky. Voněla celá budova školy a my se moc těšili na pátek, až si budeme moct štrúdly nakrojit a ochutnat. Velice mne potěšilo, když děti samy zmiňovaly, že chtějí kousek štrúdlu odnést domů ochutnat rodičům.

Na pondělí jsme si ještě nechali ochutnávku překrásných jablíček z výstavy, abychom kromě nejkrásnějšího jablka zvolili také nejchutnější. A jak to dopadlo? Výběr byl náročný, neboť všechna jablka byla krásná a všechna také velice chutná.

Jablečný týden jsme si velice užili, děkuji dětem za jejich aktivitu a radost z práce a rodičům za skvělou podporu našich školních aktivit! Fotografie k „Jablíčkovému týdnu“ a „Pečení jablečného závinu“ jsou vloženy do fotogalerie 2. třídy.

                                                                                                     Mgr. Alena Zítková, třídní učitelka

Datum vložení: 5. 11. 2021 11:59
Datum poslední aktualizace: 5. 11. 2021 12:00
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, středa 1. 12. 2021
déšť se sněhem 5 °C 2 °C
čtvrtek 2. 12. déšť se sněhem 4/0 °C
pátek 3. 12. mírné sněžení 1/-2 °C
sobota 4. 12. mírné sněžení 0/-3 °C

Sponzoři a certifikáty