Divadlo „Kašpárek to zařídí“

Divadlo „Kašpárek to zařídí“ 1

V rámci divadelního festivalu V Kravatě žáci zhlédli divadlo.

V pátek 4. 11. se žáci 1. - 3. tř. vydali do místního kina na loutkovou pohádku "Kašpárek to  zařídí" v podání Divadýlka Kuba z Plzně. Představení se známými pohádkovými postavami bylo doplněno zábavnými prvky a triky. Zaujalo nejen školáky, ale i děti z mateřské školy. Loupežník, princezna, čert, čarodějnice, král, pták se zlatými vejci a Honza se mezi výstižnými kulisami jen kmitali. K tomu všemu i kašpárek, který měl záchranu princezny zařídit tak, aby měla pohádka šťastný konec.

Groteskní loutkoherecká podívaná měla svou premiéru teprve v červnu 2022, a tak naše škola patřila mezi první diváky tohoto divadýlka, které nám nehrálo poprvé.

Děti byly po skončení představení pozvány vedoucí MKIS p. Molnárovou  na sobotní a nedělní dětská představení a doprovodný bohatý program festivalu.

Návštěvy divadel jsou součástí výchovně vzdělávací činnosti, obohacují žáky o nové znalosti a zkušenosti a učí žáky slušnému chování v konkrétní skutečné situaci, v tomto případě, jak se máme chovat v kině nebo v divadle.

Mgr. Hana Teplá, koordinátor  1.st.

Datum vložení: 8. 11. 2022 17:39
Datum poslední aktualizace: 8. 11. 2022 17:40