Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Divadelní představení pro 1.st.

10.11.2023

V Poběžovicích se konal divadelní festival V Kravatě.

V pátek 10. 11. žáci 1. stupně navštívili na pozvání MKIS místní kino, kde zhlédli pohádku "V jednom lese, v jednom domku" v podání Divadýlka Kuba J. K. z Plzně. V inscenaci  nahlédli do čtyř známých titulů- BUDULÍNEK, SMOLÍČEK PACHOLÍČEK, ČERVENÁ KARKULKA a JENÍČEK A MAŘENKA. Ve svérázně upravených pohádkách vystupovaly spolu se dvěma herci také hračky. Děj byl doplněn promyšlenými triky a  vztahem rodičů a dětí. Na závěr představení všichni žáci obdrželi malou sladkost. Děkujeme.

V rámci divadelního festivalu V Kravatě žáci mohli navštívit ještě další dvě pohádky. Jednu „Jak se medvědici stýskalo“ nastudoval místní spolek Kdomoch. Členové souboru mezi sebe vzali i žáky naší školy, kteří se zhostili svých rolí bezvadně a s plnou zodpovědností. Byli to  Petr Vejvančický z 5.tř., Tadeáš Tarka ze 7.tř. a Pavel  Vejvančický z 9.třídy. Poděkování patří jim i děvčatům z 9. třídy s p.uč. M.Pekárovou  za výrobu žlutých kravatek, které se staly již potřetí významným symbolem přehlídky.

Mgr. Hana Teplá

 

Datum vložení: 13. 11. 2023 21:24
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2023 21:29

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Programování robotů - informatika - skupina 1 1

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pátek 12. 7. 2024
déšť 23 °C 15 °C
sobota 13. 7. prudký déšť 22/15 °C
neděle 14. 7. slabý déšť 26/13 °C
pondělí 15. 7. slabý déšť 27/16 °C

Sponzoři a certifikáty