Základní škola Poběžovice
Základní škola Poběžovice

Vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy v Poběžovicích. 

Adaptační den 5. ročníku – 8. 9. 2022

Adaptační den 5. ročníku – 8. 9. 2022

Letní prázdniny skončily a děti opět usedly do lavic.

Našim páťáčkům přinesl nový školní rok spoustu změn, proto byl pro ně připraven „adaptační den“.

Vše vypuklo ve středu 8. 9. 2022. Ráno jsme se sešli v učebně výtvarné výchovy, abychom si vytvořili „třídní stromek“. Děti obkreslily, podepsaly a vystřihly své ruce z barevného papíru, které přivazovaly na vybrané větvičky. Tak jako tyto nové „listy“ patří jednomu stromu, tak každý z dětí patří do naší třídy. Práce se nám povedla a stromek už hrdě zdobí učebnu 5. ročníku.

A pak hurá ven do přírody, hrát si a soutěžit. Různorodých her bylo hodně, takže každému se alespoň nějaká líbila. Činnosti to nebyly ledajaké, vždy měly splnit nějaké poslání – pomoci navazovat a upevňovat přátelství, umět komunikovat, řešit konflikty, spolupracovat, porozumět si a pomáhat navzájem, vážit si jeden druhého, respektovat se, ale i cvičit postřeh, pohotovost, důvtip, paměť, hbitost atd.

Při hře „Kouzelná kapsa“ žáci předváděli činnosti s imaginárními předměty, které měli ostatní uhodnout. Rychle vymyšleným znakovým jazykem se dorozumívali ve hře „Beze slov“, hledali „Chybějící osobu“, hádali „Záhadnou osobu“, dvojice zaklíněné lokty „Zády k sobě“ se pokoušely vstát, ve skupinkách stavěli pyramidu z kelímků pomocí provázků a gumičky, s velkou chutí dováděli s košťaty, tříbili slovní zásobu českého jazyka v „Bombě“ a ve ,, Slovní jízdě“ v příslovích a rčeních.  Závěrečná hra „Bažina“ zaujala všechny skupiny.

Společně strávený čas utekl rychle jako voda, konečné zhodnocení celého dne bylo poslední částí. Děkujeme paní asistentce J. Leitnerové, p. uč. M. Šebestové, J. Vicianové a A. Zítkové za výbornou spolupráci.

 

                                                                           Mgr. Božena Kreslová, třídní učitelka

 

Datum vložení: 21. 9. 2022 7:45
Datum poslední aktualizace: 21. 9. 2022 7:49
Autor:

Škola

Google

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zřizovatel

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pondělí 26. 9. 2022
slabý déšť 14 °C 9 °C
úterý 27. 9. déšť 10/6 °C
středa 28. 9. slabý déšť 9/5 °C
čtvrtek 29. 9. slabý déšť 10/7 °C

Sponzoři a certifikáty